منابع کنکور

منابع کنکور دکترا رشته روانشناسی 1403

منابع دکترا روانشناسی

در یک اطلاعیه عمومی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور، فهرست مراجع درسی خواسته شده برای آزمون دکتری رشته روانشناسی در سال ۱۴۰۲ انتشار یافته است. این اطلاعیه شامل فهرست درس‌های امتحانی دکتری روانشناسی در دانشگاه های سراسری و آزاد است. همچنین منابع آزمون دکترا روانشناسی 1402 همراه با ضرایب تاثیر گذار هر یک از دروس منتشر شده است. با مطالعه بخش های مهم این دروس، داوطلبان امکان کسب رتبه و تراز بهتری در رشته یا گرایش موردنظر خود را دارا می‌شوند.

رشته روانشناسی جزو رشته‌های امتحانی گروه علوم انسانی که هر ساله بخش زیادی از داوطلبان در کد رشته های آن، با یکدیگر به رقابت می پردازند. براساس دفترچه ثبت‌نام آزمون دکتری، همه داوطلبانی که در مقطع کارشناسی ارشد از رشته‌های علوم تربیتی، رشته‌های دارای گرایش علوم تربیتی و روان‌شناسی، بهداشت و درمان، توان‌بخشی (علوم پزشکی) و مشاوره (به تمام گرایش‌ها) فارغ‌التحصیل گردیده اند، این امکان را دارند تا در این کد رشته شرکت نمایند و ظرفیت های خود را در خصوص این رقابت سراسری بیازمایند.

رشته روانشناسی در بسیاری از دانشگاه‌های دولتی و آزاد از جمله دانشگاه‌های شبانه، غیرانتفاعی و پیام‌نور پذیرش داشته و ظرفیت فوق العاده ای را برای پذیرش داوطلبان ارائه می کند. بنابراین، علاقمندان پس از مطالعه دقیق منابع آزمون دکترا روانشناسی 1402، می‌توانند در این رشته و یا گرایش ثبت‌نام نمایند. در ادامه این مقاله، به بررسی منابع آزمون دکترا روانشناسی 1402 پرداخته و فهرستی از کتب و منابه نمونه سوالات آموزشی بسیار مفید را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم، پس تا انتها با ایکات همراه باشید.

ثبت نام آزمون دکتری 1403از 22 تا 29 آبان ماه سال جاری می باشد.

تست ها و نمونه سوالات منابع آزمون دکترا روانشناسی 1403

هر ساله، سازمان سنجش اطلاعیه منابع دکتری ویژه تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها را منتشر می‌کند تا افرادی که قصد شرکت در کنکور دکتری اهتمام دارند، بتوانند با توجه به اطلاعات ارائه شده، به تهیه کتب و منابع آموزشی مهم برای این آزمون بپردازند.

متقاضیان شرکت در آزمون دکتری روانشناسی ۱۴۰۲ باید در ابتدا، از گرایش مورد علاقه خود که تمایل به شرکت در کنکور می باشد، اطمینان حاصل کرده و سپس برای تهیه کتب مورد نیاز بر اساس لیست دروس، اقدام کنند تا بتوانند خود را برای رقابت در آزمون آماده نمایند.

لیست کامل اطلاعات این رشته شامل فهرست سوالات عمومی و اختصاصی و کد ضریب تاثیر هر کدام از سوالات در آزمون را می‌توان در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری یافت و با مطالعه دقیق آن، متقاضیان می‌توانند به بهتر شدن رتبه خود در آزمون کمک شایانی نمایند.

عناوین دروس امتحانی رشته روانشناسی در آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد
سوالات دروس عمومی سوالات دروس تخصصی در سطح کارشناسی سوالات دروس تخصصی در سطح کارشناسی ارشد
استعداد تحصیلی - زبان انگلیسی  روان شناسی رشد و شخصیت آمار و روش تحقیق (كمی، كیفی)، آسیب شناسی روانی، نوروسایكولوژی

نمونه سوالات و منابع آزمون دکترا روانشناسی 1402 به سه قسمت تقسیم می شود. این سه قسمت شامل زبان خارجی، استعداد تحصیلی و تخصصی می باشد. متقاضیان برای هر سه بخش نیاز دارند تا منابع معتبری را تهیه کنند و تا روز آزمون به مطالعه آن‌ها بپردازند.

منابع آزمون دکترا روانشناسی 1403

مهمترین سازمان معتبر در زمینه برگزاری آزمون ها سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. این سازمان از اعلام فهرست کتاب ها و نویسندگان مرتبط با آزمون دکتری خودداری می نماید. در عوض، فهرستی از مواد آزمون را منتشر می نماید تا داوطلبان به این شیوه بتوانند به درک مناسبی از دروس مهم برای آزمون دکتری داشته و به موقع روی مطالعه این منابع برنامه ریزی نمایند.

برخی از سال ها پیش از شروع آزمون سازمان سنجش به اعلام منابع اقدام نمی کند و خلاء ناشی از آن باعث می شود تا، بسیاری از داوطلبان آزمون دکتری در جستجوی منابع مفید در خصوص برنامه ریزی برای مطالعه در رقابت سراسری آزمون دکترا روانشناسی می شوند.

جدول زیر لیستی از مهم ترین منابع آزمون دکترا روانشناسی 1402 می باشد که به همراه نام نویسندگان برای شما فهرست شده است. این لیست به شما کمک می کند تا به عنوان یک داوطلب آزمون دکترا روانشناسی در سال 1403 بتوانید از آنها استفاده کرده و شانس قبولی خود را در این آزمون به طرز چشمگیری افزایش دهید.

منابع آزمون دکتری روانشناسی
دروس در سطح کارشناسی روانشناسی رشد روانشناسی ژنتیك 1و 2، دكتر منصور
روانشناسی رشد، جلد 1و 2، لورا ای برك
روانشناسی رشد، دكتر حسن احدی
پیشگامان رشد، ویلیام گرین
روانشناسی شخصیت روانشناسی شخصیت، شولتز
روانشناسی شخصیت پروین
نظریه‌های شخصیت، علی اكبر سیاسی
نظریه‌ها و مكاتب شخصیت، دكتر شاتلو
دروس در سطح کارشناسی ارشد آمار و روش تحقیق (كمی، كیفی) کتاب احتمالات و آمار کاربردی، تالیف دکتر علی دلاور، انتشارات رشد.
کتاب آمار، تالیف عادل آذر و منصور مؤمنی و سعید جعفری، انتشارات سمت.
کتاب آمار استنباطی، تالیف دکتر حیدر علی هومن، انتشارات ساوالان.
کتاب آمار، تالیف الهه ارسلان و شعله مرادفام، انتشارات کانون فرهنگی آموزش.
کتاب آمار در علوم انسانی، تالیف دکتر علی دلاور، انتشارات دانشگاه پیام نور.
کتاب روش های تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی، تالیف دکتر علی دلاور، انتشارات دوران.
کتاب شناخت روش علمی در علوم رفتاری، تالیف دکتر حیدرعلی هومن، انتشارات سمت.
کتاب رویکردها و روش های تحقیق در برنامه ریزی منطقه ای، تالیف حسین افراخته، انتشارات پرهان نقش.
کتاب روش های تحقیق، تالیف نصرالله فرجی، انتشارات پوران پژوهش.
کتاب روش تحقیق، تالیف مجتبی تیبا، انتشارات کانون فرهنگی آموزش.
کتاب روش های تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی، تالیف اسماعیل بیابانگرد، انتشارات دوران.
کتاب روش تحقیق در علوم رفتاری، تالیف حسن پاشا شریفی و نسترن شریفی، انتشارات سخن.
کتاب تحلیل آماری در روانشناسی و علوم تربیتی، تالیف جرج اندرو فرگوسن و یوشیو تاکانه، مترجم دکتر علی دلاور و دکتر سیامک نقشبندی، انتشارات ارسباران.
کتاب روش های آماری در علوم رفتاری، تالیف دانکن کرامر و دنیس هویت، مترجم حسن پاشا شریفی و جعفر نجفی زند و نسرین شریفی، انتشارات سخن.
کتاب روش تحقیق در علوم رفتاری، تالیف زهره سرمد و عباس بازرگان و الهه حجازی، انتشارات آگه.
آسیب شناسی روانی خلاصه ی روانپزشكی، كاپلان و سادوك
روانشناسی مرضی، ساراسون
روانشناسی مرضی، سلیگمن و روزنهان
كودكان استثنایی، دكتر مریم سیف نراقی
روانشناسی كودكان استثنایی، دكتر میلانیفر
روانشناسی كودكان استثنایی، هالاهان و كافمن
روانشناسی مرضی هالجین
آسیب شناسی باچر
آسیب شناسی دیوید سون
نوروسایکولوژی خداپناهی، محمدکریم(1391)، نوروسایکولوژی، انتشارات سمت، چاپ چهارم.
معظمی، داود(1393)، مقدمات نوروسایکولوژی، انتشارات سمت
ابوالقاسمی، شهنام. کیخای فرزانه، محمدمجتبی(1390)، روانشناسی پزشکی و نوروسایکولوژی، انتشارات جهاد دانشگاهی.
خداپناهی، محمدکریم(1390)، روانشناسی فیزیولوژیک، انتشارات سمت.
حائری روحانی، سید علی(1394)، فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز، انتشارات سمت.

برخی از منابع مانند دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی نیازمند مطالعه اساسی و برنامه ریزی مطالعاتی دقیق می باشند. داوطلبان می توانند از منابع کتبی نام برده شده به صورت کتبی نیز استفاده کرده و بهره مند شوند. در صورت داشتن فرصت مناسب تمرکز بر روی سایر منابع آزمون دکترا روانشناسی 1403 که به صورت کتاب یافت می شوند، می توان به عنوان راه حل جایگزین به این دست از منابع اعتماد نمود.

تسلط به دانش عمومی زبان انگلیسی برای مدرک دکترا امری ضروری است و داشتن مدرک آن معیار بسیار مهمی برای شرکت در آزمون دکترای روانشناسی می باشد. رقابت بر روی زبان انگلیسی در آزمون دکترای روانشناسی به میزان دانش فعلی ومطالعه و تمرینات هر داوطلب باز می گردد.

برنامه‌ریزی دقیق برای دکتری هر رشته تحصیلی و مشاوره با کارشناسان ماهر در این زمینه، به داوطلبان بسیاری در رسیدن به موفقیت کمک می‌کند. در آزمون‌های دکتری بیشتر داوطلبینی که قصد قبولی در دانشگاه های خوب را دارند، تنها با زدن گزینه های صحیح بدون نمره منفی، در بهترین دانشگاه های کشور قبول می شوند.

مجموعه دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی
دروس استعداد تحصیلی دروس زبان انگلیسی
استعداد تحصیلی، نویسندگان: هادی مسیح خواه و محمد وکیلی انتشارات فرهنگ کتاب های تخصصی انتشارات سمت، 1100 لغت ضروری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *