معرفی کتاب

معرفی و بررسی 5 کتاب از پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت

کتاب مدیریت

معرفی ۵ کتاب از پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت

یکی از دغدغه‌های بزرگ همه دانشجویان خواندن و استفاده از مطالب پرفروش‌ترین کتاب‌ها در رشته تحصیلی‌شان است؛ لذا بدون شک مطالبی در این کتاب‌ها بیان شده است که می‌تواند در بسیار یاریگر باشد. مثلاً دانشجویان رشته‌های اقتصاد و مدیریت همواره به دنبال معتبرترین کتاب‌ها در زمینه مدیریتی هستند تا بتوانند درس‌های دانشگاهی خود را به بهترین نحو پشت سر بگذارند. ازاین‌رو ما سعی کردیم در ادامه پنج کتاب پرفروش مدیریتی را به شما معرفی کنیم.

معرفی کتاب اقتصاد خرد و کلان محسن نظری

انتخاب کتاب‌های کمک‌درسی مناسب برای بسیاری از دانشجویان مهم تلقی می‌شود؛ ازاین‌رو اساتید دانشگاه برای هر رشته‌ای منابعی را در نظر می‌گیرند. حال در معرفی ۵ کتاب از پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت، ابتدا لازم می‌دانیم به بررسی کتاب اقتصاد خرد و کلان محسن نظری بپردازیم.

این کتاب که جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های دانشگاهی به شمار می‌رود شامل درس و تست‌های آزمون کارشناسی ارشد است و یکی از برترین کتاب‌ها برای دانشجویان رشته مدیریت مهندسی، صنایع مهندسی، سیستم‌های اجتماعی و اقتصادی است. این کتاب‌ها توسط دکتر محسن نظری که از مشهورترین اساتید درس اقتصاد کشور در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران است نوشته شده است. به‌طورکلی در این کتاب‌ها مفاهیم درسی اقتصاد به‌خوبی برای دانشجویان شرح داده شده است.

در واقع این استاد دو کتاب با نام‌های اقتصاد خرد و اقتصاد کلان منتشر نموده است که کتاب اقتصاد خرد ویژه رشته علوم اقتصادی است و کتاب اقتصاد کلان برای کارشناسی ارشد و دکترا جزو معتبرترین منابع به شمار می‌رود که با خواندن این کتاب‌ها می‌توانید به بیش از ۹۵ درصد سؤالات آزمون پاسخ دهید.

نکات مهم در انتخاب پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت

برای انتخاب بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریتی همواره افراد به دنبال استفاده از منابعی هستند که کتاب‌های پرفروش در این زمینه را معرفی می‌کنند. توجه داشته باشید یکی دیگر از ۵ کتاب پرفروش مدیریتی که ما قصد معرفی آن را داریم، ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت جلد ۲ نیکوکار است. این کتاب نوشته دکتر مسعود نیکوکار است که موضوعات آن مرتبط با ریاضی و آمار ریاضی و آمار کاردانی به کارشناسی ریاضی و کاربرد آن در مدیریت است. توجه داشته باشید کتاب معرفی شده جزو منابع اصلی بیشتر دانشگاه‌های کشور و آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکترا به‌حساب می‌آید ازاین‌جهت منبعی مهم تلقی می‌شود و خواندن آن بسیار پیشنهاد می‌گردد.

سرفصل‌های این کتاب شامل بردارها، جبر ماتریس دترمینان و معکوس ماتریس، دستگاه معادلات خطی، توابع چندمتغیره و مشتقات جزئی، کاربردهای مشتقات جزئی ماکسیم و مینیمم، انتگرال و روش‌های انتگرال‌گیری است. در هرکدام از این فصل‌ها موضوع ذکر شده کاملاً مورد بررسی قرار می‌گیرد تا دانشجو بیشتر با مفاهیم آشنا گردد.

بررسی کتاب آمار و کاربرد آن عادل آذر

کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت جلد ۲ عادل آذر نشر سمت یکی دیگر از بهترین کتاب‌های رشته مدیریت است که توسط دکتر عادل آذر و دکتر منصور مؤمنی نوشته شده است. این کتاب توسط سازمان سمت به نشر رسیده و ۱۰ فصل دارد. جلد دوم این کتاب از فصل نهم آغاز می‌شود و در خصوص نمونه‌گیری و توزیع‌های نمونه‌گیری، تخمین آمار، آزمون فرض آماری، تحلیل واریانس، رگرسیون خطی ساده و همبستگی، رگرسیون چندگانه و غیرخطی، کاربردهای آزمون‌های مربع در مدیریت، روش‌های ناپارامتری، تحلیل سری‌های زمانی و مدل‌های پیش‌بینی و نظریه تصمیم است. در انتهای کتاب نیز پیوست، کتابنامه و واژه‌نامه مشاهده می‌شود که می‌توانید از آن استفاده کنید. مطالب مفید این کتاب به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های مدیریتی بدون شک برای شما جذاب خواهد بود.

کتاب مبانی سازمان مدیریت رضاییان

در فهرست برترین کتاب‌های مدیریت یکی دیگر از ۵ کتاب پرفروش مدیریتی، مبانی سازمان و مدیریت رضائیان است. این کتاب توسط علی رضائیان نوشته شده است و جزو منابع مهم امتحانات به شمار می‌رود که برای دانشجویان رشته مدیریت دولتی بازرگانی، صنعتی، بیمه اقتصاد و حسابداری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد جزو منابع اصلی است. این کتاب دارای ۱۶ فصل است که به‌طورکلی در خصوص مبانی مدیریت و چالش‌های آن صحبت شده است.

 کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت

اما یکی دیگر از پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت، کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت است. این کتاب توسط اسفندیار سعادت نوشته شده است و جزو منابع اصلی دانشگاه‌های و متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا است. این کتاب همچنین جزئی از درس تئوری و مدیریت برای آزمون‌های کارشناسی ارشد است که از ضریب بالایی برخوردار است. کتاب مذکور ۱۲ فصل دارد که در آن به دلیل اهمیت عوامل انسانی و نقش منحصربه‌فرد به‌عنوان طراح و مجری سیستم‌ها اشاره می‌شود.

 

در واقع در این کتاب گفته شده است که مهم‌ترین نقش مدیریت منابع انسانی، ابتدا تشخیص استعدادهای بالقوه در سازمان و پس از آن فراهم‌کردن امکانات برای شکوفایی است. بااین‌حال طبیعتاً این کتاب جزو کتاب‌های مفید مدیریتی بوده که خواندن آن پیشنهاد می‌گردد.

سخن پایانی

دانشجویان رشته مدیریت طبیعتاً همواره به دنبال اطلاع از پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت هستند بااین‌وجود ما سعی کردیم در این مطلب تعدادی از کتاب‌های پرفروش مدیریت در زمینه مبانی سازمان، مدیریت، مدیریت منابع انسانی، مدیریت اقتصاد، کاربرد ریاضیات در مدیریت و کاربرد آمار در مدیریت مواردی را بیان کنیم. این ۵ کتاب معرفی شده می‌تواند به دانشجویان عزیز کمک کند تا به‌راحتی مباحث موردنظرشان را فراگیرند. توضیحات بیان شده به شما کمک خواهد کرد از بین ۵ کتاب پرفروش مدیریتی آنچه را می‌خواهید انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *