آزمون استخدامی

معرفی منابع آزمون استخدامی پرستاری 1402

تمامی فارغ التحصیلان کارشناس پرستاری از دانشگاه های علوم پزشکی پس از اتمام دوره های آموزشی خود جهت استخدام در مراکز دولتی، می توانند در آزمون استخدامی پرستاری وزارت بهداشت شرکت کنند. برگزاری آزمون استخدامی پرستاری با توجه به مجوز سازمان اداری استخدامی کشور بر گزار می گردد. در این مقاله از ایکات، اطلاعاتی در رابطه با زمان آزمون استخدامی پرستاری، منابع آزمون استخدام پرستاری و کتاب های مورد نیاز برای قبولی در این آزمون را برای شما ارائه داده ایم، پس با ما همراه باشید.

آزمون استخدامی پرستاری 1402

زمان آزمون استخدامی پرستاری

هر سال، زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت از طریق اطلاعیه سازمان سنجش اعلام می گردد. این اطلاعیه، شامل جزئیات زمان و نحوه ثبت نام آزمون است.  برای شرکت در آزمون استخدامی بایستی داوطلبان ابتدا در سایت سازمان سنجش ثبت نام کنند. (آزمون استخدامی پرستاری 1401، در تاریخ 22 مهر ماه برگزار شد). معمولا دو تا سه روز قبل از آزمون کارت آزمون استخدامی وزارت بهداشت را می توان دریافت کرد. (این تاریخ در سال 1401، 20 مهر ماه بود).

 

تمامی داوطلبان بایستی کارت ورود به جلسه را از سایت سازمان سنجش دانلود کرده و در روز آزمون همراه خود داشته باشند. آزمون استخدامی پرستاری وزارت بهداشت معمولا سالی یک مرتبه برگزار می گردد و ظرفیت ها و استان های محل پذیرش پرستاران در هر دوره متفاوت است.

توجه داشته باشید که ثبت نام آزمون استخدامی پرستاری1402  هنوز اعلام نشده است، اما قبل از آغاز زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، دفترچه آزمون تا اواخر خرداد در سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

منابع امتحانی آزمون استخدامی پرستاری

بهترین منبع برای آمادگی در آزمون استخدامی پرستاری، سوالات آزمون های استخدامی سال های گذشته است. منابع لازم جهت آمادگی و موفقیت در آزمون استخدامی پرستاری، شامل دو بخش تخصصی و عمومی است. همچنین منابع با توجه به سرفصل های امتحانی اعلام شده در قالب کتاب های جامع مختلف موجود است و مطالعه آن ها برای آمادگی بیشتر در آزمون کمک میکند. 

توجه کنید که برای موفقیت در آزمون استخدامی پرستاری بایستی در هر دو بخش عمومی و تخصصی تسلط داشته باشید، چرا که در صورت به حد نصاب نرسیدن درس های عمومی، سوالات تخصصی تصحیح نخواهند شد. نکته دیگر این که برای موفقیت نیاز به مطالعه دقیق منابع آزمون دارید و نباید تنها به تست زنی اکتفا کنید.

کتاب های مورد نیاز برای قبولی آزمون استخدامی پرستاری

درس های تخصصی آزمون شامل:

پرستاری داخلی جراحی، پرستاری کودکان، پرستاری بهداشت روان، پرستاری بهداشت جامعه و پرستاری مادران و نوزادان است. برای مطالعه دروس تخصصی منبع جامع، کتاب های سری مرور جامع پرستاری است که توسط مدرسین تخصصی پرستاری گردآوری شده است. این کتاب ها شامل مرور جامع مطالب، سوالات طبقه بندی شده برای هر فصل و داشتن مطالب اصلی و معتبر مورد نیاز آزمون است.

دروس عمومی آزمون شامل:

ریاضیات عمومی و آمار، زبان انگلیسی عمومی، زبان و ادبیات فارسی، فناوری اطلاعات (ICDL)، معارف اسلامی، اطلاعات عمومی، هوش و استعداد تحصیلی است.

برای مطالعه دروس عمومی اگر به دنبال یک منبع جامع هستید، پیشنهاد ما به شما کتاب های جامع  آزمون های استخدامی و اطلاعات عمومی است که جز پرفروش ترین کتاب های دروس عمومی برای مطالعه آزمون های استخدامی است. در این کتاب ها شرح کامل و خلاصه دروس، سوالات طبقه بندی شده آزمون های استخدامی در سال های گذشته به همراه پاسخنامه کلیدی و تشریحی آمده است.

خرید منابع آمون استخدامی پرستاری1402

در صورتی که شما نیز قصد خرید منابع آزمون استخدامی پرستاری را دارید، می توانید به راحتی وارد سایت ایکات شوید و کتاب هایی که نیاز دارید، با بهترین قیمت سفارش دهید و در سریع ترین زمان آن ها را تحویل بگیرید. این مجموعه در تلاش است با گردآوری مجموعه ای از مهم ترین منابع از بهترین مترجمان، خرید منابع آزمون استخدامی پرستاری را برای شما آسان کند. همه کتاب هایی که در این مقاله به عنوان منابع معرفی شدند در سایت https://ekut.ir/ موجود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *