متفرقه, معرفی کتاب, نقد و بررسی کتاب

بهترین هدیه برای همه افراد و همه سنین

چرا باید به دیگران کتاب هدیه بدهیم؟

با خواندن این مقاله، به احتمال زیادی جشنهای بعدی لیست هدیه های که میخواهید تهیه کنید؛ چه برای تولد دوستانتان چه برای سال جدید و کریسمس، بسیار تغییر خواهد کرد. هدیده دادن همیشه وجود دارد بلکه از مناسبتی به مناسبت دیگری انتقال پیدا میکند، کتاب بهترین و ایده ال ترین هدیه برای همه افراد و همه سنین است.

اگر هنوز هم تصمیم ندارید تا از کتاب به عنوان هدیه استفاده کنید بهتر است یک نگاهی به لیست پایین بندازید تا دلایل خواندن و هدیه دادن کتاب را دریابید، با ما همراه شوید.

چرا باید کتاب بخوانیم؟

خواندن برای ما خوب است زیرا تمرکز، حافظه، همدلی و مهارت های ارتباطی ما را بهبود می بخشد. این  ویژگی ها می تواند استرس روز مره ما را کاهش دهد، سلامت روان ما را بهبود بخشد و به ما کمک کند طولانی تر زندگی کنیم. خواندن همچنین به ما امکان می دهد چیزهای جدیدی بیاموزیم تا در کار و ارتباطاتمان به موفقیت و رشد برسیم.

بهترین قسمت این مطلب این است که شما می توانید در حین لذت بردن از سرگرمی های فوق العاده، از تمام این فواید کتاب خواندن بهره مند شوید.

خرید آنلاین انواع کتاب های رمان در فروشگاه کتاب ایکات

آیا شما هر روز مطالعه می کنید؟ شما الان چه چیزی را مطالعه می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

کتاب هدیه مناسب برای تمام سنین است

دانش ارزشمند به دست آورید

یکی از بارزترین فواید مطالعه  کتاب روزانه یادگیری است و برخلاف ویدیو یا پادکست یوتیوب، کتاب‌ها دسترسی به دانش عمیقتر را فراهم می‌کنند. به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید بازدهی بیشتری در مورد یکموضوع یا یک شخص داشته باشید، فکر می‌کنید اطلاعات و دانشی که کسب میکنید از کدام موارد زیر بیشتر است:

  • کتاب با محتوای موردنظر شما که توسط شخصی که 20 سال در این زمینه مطالعه کرده است،

یک ویدیوی 10 دقیقه ای یوتیوب توسط شخصی که به موضوع علاقه دارد؟

فکر می کنید از کدام بیشتر جذب  دانش خواهید شد؟ به نظر شما کدام یک بیشتر به تغییر عادت کمک می کند؟ البته کتاب!

فراتر رفتن از سطح یک موضوع برای موفقیت نیز ضروری است. احتمالاً به همین دلیل است که نویسنده رولد دال یک بار گفته است: “اگر می خواهید در زندگی به جایی برسید، باید کتاب های زیادی بخوانید.”

به علاوه، شما می توانید به معنای واقعی کلمه هر چیزی را از کتاب یاد بگیرید. به عنوان مثال، هر زمان که کسی از ایلان ماسک، بنیانگذار اسپیس ایکس می پرسد که چگونه ساخت موشک را یاد گرفته است، او می گوید: “من کتاب می خوانم.”

بنابراین،  بهتر است بدانید چه چیزی می خواهید یاد بگیرید؟

شاید بخواهید یاد بگیرید که چگونه کدنویسی کنید، نقاشی کنید، یا یک کسب و کار موفق راه اندازی کنید؟ شاید می خواهید یاد بگیرید که چگونه از تعلل و اضطراب جلوگیری کنید؟ یا شاید می خواهید بفهمید که چگونه زندگی خود رادستخوش تغیرات خوب کنید؟

هر چه هست، خواندن می تواند کمک کند.

خرید آنلاین انواع کتاب های روانشناسی در فروشگاه کتاب ایکات

مغز خود را ورزش دهید

چرا خواندن مهم است؟ همانطور که جوزف ادیسون نویسنده انگلیسی قرن هفدهم یک بار نوشت: “خواندن برای ذهن همان چیزی است که ورزش برای بدن است.”

بنابراین، خواندن با مغز شما چه می کند؟

هدیه دادن کتاب

تحقیقات ثابت کرده است که خواندن کتاب شبکه پیچیده ای از مدارها و سیگنال ها را در مغز تحریک می کند. به علاوه، با بهبود توانایی خواندن خود، این شبکه ها قوی تر و پیچیده تر می شوند.

در مطالعه دیگری، محققان میزان تاثیر خواندن یک رمان بر مغز ما را اندازه گیری کردند. شرکت کنندگان در این مطالعه رمان «پمپئی» نوشته رابرت هریس را خواندند و با ایجاد تنش در داستان، نواحی بیشتری از مغز فعال شد.

اسکن‌ها نشان داد که ارتباط مغز در حین مطالعه و برای روزها پس از آن افزایش می‌یابد که مزایای بسیار زیاد خواندن کتاب در هر روز را نشان می‌دهد.

در نهایت، مغز ما درست مانند ماهیچه‌های ما، سیاست «استفاده از آن یا از دست دادن» را دارد. به عبارت دیگر، اگر ذهن خود را به طور منظم ورزش ندهیم، توانایی های شناختی ما ممکن است کاهش یابد. با این حال، وقتی هر روز مطالعه می کنیم، می توانیم آنها را قوی و سالم نگه داریم.

خرید آنلاین انواع کتاب های موفقیت در فروشگاه کتاب ایکات

تمرکز خود را بهبود بخشید

توانایی تمرکز و تمرکز برای دوره های طولانی برای موفقیت و رفاه ما ضروری است. کال نیوپورت، نویسنده کتاب کار عمیق می نویسد:

“برای اینکه در اقتصاد ما ارزشمند بمانید… باید بر هنر یادگیری سریع چیزهای پیچیده مسلط شوید. این کار به کار عمیق نیاز دارد.”

“کار عمیق توانایی تمرکز بدون حواس پرتی بر روی یک کار شناختی سخت است. این مهارتی است که به شما امکان می دهد به سرعت بر اطلاعات پیچیده تسلط پیدا کنید و در زمان کمتری نتایج بهتری به دست آورید. کار عمیق شما را در کاری که انجام می دهید بهتر می کند و حس بهتری را برای شما به ارمغان می آورد. تحقق واقعی که از صنعتگری ناشی می شود.”

خوشبختانه، یکی از مزایای کلیدی مطالعه این است که به شما کمک می‌کند فقط روی یک چیز در یک زمان تمرکز کنید.

برای مثال، یک رمان به تمام توجه شما نیاز دارد تا شما را به دنیایی دیگر سوق دهد. و اگر می خواهید از یک کتاب غیرداستانی بیاموزید، باید کاملاً حضور داشته باشید و درگیر باشید.

بهبود عملکرد حافظه

همیشه چیزهایی را فراموش می کنید؟ آیا شما لیستی از یک کار و چیزهای دیگر دارید، اما نمی توانید کاملاً به یاد داشته باشید که چه چیزی در آنها وجود دارد؟ نترسید – یکی از مزایای خواندن کتاب این است که می تواند حافظه شما را بهبود بخشد.

وقتی یک کتاب غیرداستانی می خوانید، اطلاعات زیادی در مورد موضوعی که در حال مطالعه آن هستید نیز مصرف می کنید.

به همین ترتیب، هر زمان که رمانی را می خوانید، باید هزاران اطلاعات در مورد طرح داستان و داستان های فرعی، شخصیت ها و روابط آنها و محیطی که داستان در آن اتفاق می افتد به خاطر بسپارید. همه این اطلاعات جدید باعث ایجاد خاطرات جدید می شود. و هر خاطره جدید سیناپس ها را ایجاد می کند یا حافظه های قدیمی را تقویت می کند.

نتیجه؟ خواندن هر روز می تواند حافظه شما را بهبود بخشد – می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه اطلاعات جدید را ذخیره کنید و خاطرات را به طور موثرتری به خاطر بیاورید.

از سرگرمی لذت ببرید

کتاب ها برخی از جذاب ترین سرگرمی های روی کره زمین را فراهم می کنند. همانطور که نویسنده استفن کینگ گفت: “کتاب ها جادویی منحصر به فرد قابل حمل هستند.”

آیا تا به حال کتابی خوانده اید که نتوانید آن را زمین بگذارید؟

آیا به یاد دارید که با خواندن یک کتاب هیجان انگیز زمان را فراموش کردید و قادر به ترک مطاله نداشتید ، حتی زمانی که نیاز به استفاده از دستشویی داشتید یا گرسنه بودید؟

برای تکرار آن احساس، یا تجربه آن برای اولین بار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کتاب های مناسب را برای خواندن پیدا کنید.

میلیون‌ها کتاب باورنکردنی وجود دارد، و یک ژانر خواندنی عالی برای همه وجود دارد – از رمان‌های فانتزی و ادبیات کلاسیک گرفته تا راهنماهای خودیاری و کتاب‌های تجاری.

خرید آنلاین انواع کتاب های طنز در فروشگاه کتاب ایکات

خلاصه

تمام این سنخنان حاکی از این است که چرا باید کتاب بخوانیم؟! وقتی شما جواب این سوال را بدانید و درک کنید که خواندن کتاب یک روش آسان ،سرگرم کننده ،مهیج و حتی علمی برای رشد و توسعه فردی و شخصیتی ما و دیگران است؛ ناخوداگاه به این سمت سوق داده میشوید که کتاب میتواند بهترین گزینه برای هدیه دادن، خوشحال کردن و کمک کردن در توسعه فردی دوستان و خانوادمان میباشد.

به این فکر کنید که شما با این قدم میتوانید یک پویش و انقلاب در سبک زندگی افراد مهم زندگیتان رخ دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *