معرفی کتاب, نقد و بررسی کتاب

کدام یک از رمان های کلاسیک جهان را باید خواند؟

کدام یک از رمان های کلاسیک جهان را باید خواند؟

کدام یک از رمان های کلاسیک جهان را باید خواند؟

داستان نویسی استعدادی ذاتی بوده که نویسندگان بر حسب سلیقه خود و یا براساس اعتقادات و افکار خود در گوش تاریخ خوانده و بر کتب مختلف نگاشته اند. کتاب ها راهنمای انسان ها بوده اند و اثرات بی نظیری را بر روح و جان انسان ها گذاشته اند.

معرفی برترین رمان های کلاسیک جهان

آشنایی با نحوه نگارش ادبیات کلاسیک

برای آنکه درک بهتری از رمان های کلاسیک داشته باشیم بهتر است قبل از هر چیز با سبک کلاسیک آشنایی شویم. ادبیات کلاسیک همچون یک فرزند سر به راه و متواضع است فرزند حرف گوش کن ادبیات است. به این معنی که ادبیات کلاسیک همیشه موافق عقل و علم بوده و تواضع و میانه روی را همیشه با خود داشته و در آثار آن زمان معنای خاصی نداشته و در هر زمانی می شود آن را خواند و لذت برد.

 همچنین قهرمان داستان های ادبیات کلاسیک غیر عادی نبوده و رئال و حقیقی می باشد و قابل لمس است. قهرمان در آن نماینده یک گروه و یک ملت است . با این تعاریف بی امان منتظر آشنایی بیشتر با رمان های کلاسیک هستیم به خصوص رمان های خارجی که لازم است هر شخصی زمان بگذارد و این رمان ها را مطالعه نماید‌. بر همین اساس در ادامه به معرفی برخی از این رمان های محبوب می پردازیم:

 • بلندی های بادگیر کتابی از امیلی برونته

امیلی برونته در خانواده نویسنده چشم به جهان گشود. خواهر بزرگتر او شارلوت برونته نویسنده قهاری می باشد و آن برونته خواهر کوچکترش بوده است. مدت زندگی امیلی ۶۶ سال بوده و کتاب های زیادی را تالیف کرده است.

 کتاب بلندی های بادگیر تنها کتاب امیلی است که شهرت جهانی یافته و بعد از زمانی که نویسنده در سال ۱۸۷۴ از دنیا رفت، مشهور شد. نویسنده نا آرامی های عاشقانه ای را به تصویر می کشاند، چیزی که شارلوت برونته خواهر امیلی در مورد آن گفته "نیرومند تر از مردان، ساده تر از کودکان، بی همتا در میان همتایان."

همچنین جمله زیبایی در این کتاب است که بسیار مورد پسند انگلیسی هاواقع شده است "روح از هر چه ساخته شده باشد جنس روح او و من از یک جنس است."

داستان به این صورت است که کودکی بی سرپرست به نام هیتکلیف به واسطه پدر خانواده آقای ارنشاو وارد خانواده می شود. پس از آن است که دشمنی های خانواده با این کودک آغاز می شود. اما رابطه عاشقانه ای بین دختر خانواده و این پسر آغاز می شود که از طرف برادرش پذیرفته نمی ‌شود. تنفری که برادر از هیتکلیف دارد مانع این دلدادگی می شود.

در ادامه داستان کاترین معشوقه هیتکلیف با فرد دیگری ازدواج می کند. این مسئله باعث می شود که تخم کینه در دل هیتکلیف کاشته شود. مشکلاتی در ادامه داستان همراه هیتکلیف می شود. این داستان زیبا را که در طی یک قرن و نیم همه رمان خوانان را شیفته خود کرده است را می توانید از سایت اینترنتی ایکات تهیه نموده و لذت خواندنش را بچشید.

داستایوفسکی نویسنده معروف اهل روسیه بوده که مانند یک روانشناس به روانکاوی شخصیت های مختلف داستانش پرداخته است. کتاب برادران کارامازوف او در سال های ۱۸۸۰تا ۱۸۷۹ چاپ شده است . داستان این رمان به ارتباطات و اخلاقیات خانواده کارامازوف می پردازد. وجود خداوند و بررسی فلسفه الهیات پرداخته شده است. همه این اوامر موجب آن شده که مشاهیر علم ادبیات این داستان زیبا را تحسین نمایند.

قصه به این صورت است که آقای فئودور پاولوویچ کارامازوف فردی خودخواه و پولدار است که ۴ پسر دارد. پسرها علاقه زیادی به پدر ندارند و همگی نقشه مرگش را در سر دارند.

اخلاق  و اعتقاد این چهار برادر تناقض هایی دارد که در خط به خط داستان، مفاهیم روان شناختی و فلسفی و ارزش های معنوی در آن نشان داده می شود و مخاطب را با وجود خداوند و حقایق معنوی آشنا می کند. این کتاب ۸۴۰ صفحه ای جذاب تر از هر رمان جنایی بوده و خواننده را جذب خود می کند.

 • کتاب بی نظیر آرزهای بزرگ

از برترین رمان های کلاسیک دنیا، رمان بی نظیر آرزوهای بزرگ است. قلم رسای چارلز دیکنز، نویسنده معروف انگلیسی در سر تا سر این رمان خواننده را به وجد می آورد. چارلز دیکنز تنها ۵۸ سال زندگی کرده است و در این مدت نه چندان زیاد توانسته رمان های گوناگون و جذابی را بنویسد.

کتاب آروزهای بزرگ در یک سال به طور متناوب در هفته نامه ای چاپ شده و نوشته های او در سال ۱۸۶۱ به شکل کتاب جمع آوری شده است‌. چارلز  در این اثر وقایع خوب و بد جامعه را در نهاد خانواده ها بررسی کرده و جرم ها و حوادث را به صورت داستان برای همه قرن ها نگاشته است، تا خوبی ها و بدی ها عبرتی باشد برای  همه خوانندگان این اثر.

کلمات و جملات در این کتاب به گونه ای است که با خواندن اش این فکر به ذهن خواننده خطور می کند که گویی زندگی نامه خود نویسنده را می خوانیم. آثار دیکنز همیشه به گونه ای است که تجربیات تلخ و شیرین خود یا اطرافیانش را بیان می کند.

از جمله مواردی  که زیبا مطرح شده اختلاف رفتار انسان های پولدار و بی پول است و کودک یتیم ۷ ساله یا همان پیپ که ایفاگر این نقش است. او روابط عاشقانه ای را درک کرده و تا ۳۵ سالگی اش در کتاب آرزوهای بزرگ روایت می شود. خلاصه داستان به این شکل است که پسری خردسال در کلبه ای در روستا به همراه خواهر و همسر خواهرش زندگی می کند. خانمی بد اخلاق و بد عنق وارد زندگی او می شود که از مردها دل خوشی ندارد. به این دلیل که درست در روز عروسی اش همسرش او را ترک کرده و عشق او را نادیده گرفته است.

خانوم هاویشام از پیپ می خواهد که همدم او باشد و رفت آمدهایش به خانوم هاویشام بیشتر شود. در این رفت و آمدها است که عشق به سراغ پیپ می آید، اما آن فرد دختر خوانده خانوم هوایشام است. "استلا" همان دختری است که دل را از پیپ رباییده، در همین حین ارث زیادی از طرف انسانی شریف و خیرخواه به او می رسد و پیپ طعم عشق را به همراه ثروتمند شدن به صورت همزمان می چشد. در این کتاب آرزوهای بزرگ پیپ رو نمایی می شود.

 • معرفی کتاب بابا گوریو

از دیگر نام آورترین رمان ها، کتاب "بابا گوریو" می باشد. نوشته انوره دو بالزاک نویسنده کلاسیک نویس در تاریخ فرانسه می باشد. این رمان نیز آنقدر زیبا و پرطرفدار بوده که ابتدا به صورت داستان کوتاه در نشریه " پاریس"  چاپ شده و در سال ۱۸۳۵ به صورت کتاب منتشر شده است.

این اثر توسط نویسنده رئال فرانسه نگاشته شده و در آن حقیقت ها و رنج و غم ها به صورت واقعی نگاشته شده است.

دو فرد به نام بابا گوریو و اوژن دو راستیناک، ایفاگر نقش ها می باشند. بابا گوریو در سن کهنسالی می باشد. اینک در پانسیو ساده و محقر زندگی می کند، چرا که اموال خود را برای خوشبختی دخترانش خرج کرده است. در نقطه مقابلش اوژن دو راستیناک جوانی است که با دست های خالی و کله ای پر از تصور و خیال و آرزوهای بزرگ وارد این شهر شده است و در پانسیونی کنار افراد  به زندگی می پردازد.

تقابل  این دو فرد که یکی در ابتدای راه همنشین پانسیو است و دیگری در انتهای راه به پانسیو رسیده تضاد رسیدن ها را به نمایش گذاشته و داستان شور انگیزی را ایجاد کرده است.

کتاب بینوایان

بینوایان یکی از زبده ترین رمان های قرن می باشد. کمتر کسی نام کتاب بینوایان را نشنیده و کتاب یا آثار هنری نظیر تابلو نقاشی و انیمیشن آن را ندیده باشد. این اثر فاخر نوشته ویکتور هوگو است، که در ۶۰ سالگی آن را نوشته یعنی در سال ۱۸۶۲.نویسنده فرانسوی اثری همیشه ماندگار را خلق کرده و سبک نمایشنامه نویسی رمانتیسم را در این کار پیاده کرده است.

مادر ویکتور هوگو دوست داشت پسرش طبیب شود و مرهم دردهای مردم باشد، اما پسر جوانش در ابتدای جوانی خود شروع به نوشتن کرد. درست است پسرش پزشک نشد اما با داستان هایش مرهم دل های مردم شده است. بینوایان محبوبیت خود را از گذشته تا به حال حفظ کرده و ابعاد شخصیتی و مدل فضاسازی در این رمان واقعا بی همتا است.

شرح داستان به این گونه است که اسقف شهر از زندان آزاد می شود . ژان والژان که ۱۹ سال در زندان به سر برده حالا برگشته و مسائل و مشکلاتی روبرو می شود. او با کوزت دختر بی سرپرستی که همراه خانواده تناردیه زندگی می کند آشنا می شود. کوزت و ژان والژان در مقابله با ژوار با هم همراه می شوند و در بطن ماجراهای آن روز فرانسه قرار می گیرند. اگر تمایل دارید با اصل کتاب بینوایان همراه شوید، پیشنهاد می کنم در سایت بزرگ ایکات این کتاب را تهیه نمایید و از خواندن این رمان بی نظیر لذت ببرید.

 • کتاب مادام بوواری

 گوستاو فلوبر نویسنده تازه کاری که اولین رمانش آنقدر با مهارت نگاشته شده که شهرتی جهانی پیدا کرده است. طرح داستان در این رمان بسیار متفاوت تر از بقیه داستان هایی است که تا آن زمان  نوشته شده بودند به دلیل همین مشخصه طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نویسنده فرانسوی که در سال های ۱۸21 تا ۱۸80 زندگی می کرده، از نرسیدن به عشق حقیقی و تنش هایی برای رهایی و رسیدن به آزادی نگاشته است.

این داستان شرح حال پزشک ساده و معمولی را به نمایش درآورده است. این پزشک که شارل بواری نام دارد، همسر خود را از دست می دهد و به واسطه او صاحب ارث بسیار زیادی می شود. ماجرا شاید چندان دور از جامعه حال حاضر ما نباشد. به این صورت که همسر جوان و زیبای او یعنی مادام اما بواری برای آنکه به خواسته های متمول خود و زندگی مجلل زیبا برسد، حاضر است هر کاری را انجام دهد، غافل از آنکه در این راه زندگی برایش پوچ و بی معنی می شود. فضا سازی این داستان به روال همیشگی و حقیقی بوده و عشق و ناکامی های آن به چشم می خورد.

 • رمان تس دوربرویل

اثری زیبا از نویسنده و شاعر انگلیسی تبار آن یعنی توماس هاردی می باشد. این رمان از بهترین های قرن نوزدهم است‌. در این کتاب وجدان و روح متعالی انسان و مسائل اخلاقی به چالش کشیده شده است. متن این اثر جاذبه های بی نظیری را برای مخاطبانش ایجاد می کند. نویسنده این کتاب در سال های ۱۸۲۸ تا ۱۹۴۰ زندگی می کرده و مشکلات عصر خود را نمایش می دهد. این داستان مثل دیگر کتاب ها و رمان های مشهور دیگر ابتدا در یکی از نشریه ها به چاپ رسیده و سپس به صورت کتاب اجازه چاپ پیدا کرده است.

تس دختری معصوم بوده که از هیاهوی زمانه آگاه نیست. او به دنبال اهداف و آرزوهای خود به شهر می رود. در این راستا ملاقات با خانواده پولدار دوربرویل برایش محقق می شود. در این هنگام با الک آشنا می شود و توسط او مورد آزار قرار می گیرد. پس از آن رابطه متوجه بارداری خود شده به روستای خود باز می گردد. فرزندی بیمار به دنیا می آورد و زندگی سخت آن دختر معصوم ادامه پیدا می کند. متاسفانه این عشق نافرجام در زندگی آینده او نیز رخنه می کند.

 • آشنایی با رمان سرخ و سیاه

در سال ۱۸۳۰ کتاب سرخ و سیاه اثر استاندل نویسنده معروف فراونسوی نوشته شده است. سبک اثر او رئالیست است و در سال های ۱۷۸۳ تا ۱۸۴۲ زندگی کرده است. او سعی کرده در این رمان زندگی نامه یک جوان از قرن ۱۹ را به نمایش در بیاورد و کش و قوس های زمانه را از لحاظ سیاسی اجتماعی به چالش بکشاند. همین چالش ها رمان را خواستنی و بسیار خاص کرده است‌.

همان طور که از نام جذاب این رمان پیداست، حقیقتی در بطن و درون این کتاب قرار گرفته که واقعیت را فریاد می زند. این کتاب داستان زندگی پسری است که از روستا به شهر آمده را روایت می کند. این شخص خواهان اخلاق هم بوده و تمایل دارد وارد مدرسه دینی شود و اخلاقیات را فرا گیرد. ولی در ادامه به تمایلات شهوانی خود بها داده و رویاهای عجیبی در سر دارد. به همین منظور از مدرسه دینی بیرون آمده و معلم خانگی یک موسیو می شود.

زمان زیادی نمی گذرد که با همسر موسیو دست به یکی می شوند و مشکلات اخلاقی را به بار می آورند. او مجدد به مدرسه دینی باز می گردد. به دنبال اصلاح نفس خویش می رود، اما دفعه بعدی خیلی زودتر بیرون می آید

 • معرفی کتاب آبلوموف

از برترین رمان های قرن ۱۹ اثر ماندگار ایوان گنجاروف است. کتابی که در سال ۱۸۵۹ منتشر شده و نام نویسنده آن را به اوج کشانده است. او در سال های ۱۸۱۲ تا ۱۸۹۱ زندگی کرده است. کتاب آبلوموف سعی بر آن دارد فردی را که ویژگی های خاصی دارد به ما معرفی کند و اصطلاح آبلوموف را برای مخاطبان تشریح کند.

به فردی که از خود هیچ اراده ای نداشته، بی اراده و مستأصل بوده و به طور متناوب درجا می زند آبلوموف می گویند. او ویژگی هایی نظیر سستی، خمودگی و خسته بودن را همیشه با خود دارد. ویژگی که در زمان حال حاضر گریبان بسیاری از جوان ها را گرفته است. اما نباید نگاه سطحی به این ماجرا داشت بلکه ممکن است این رفتار نشان دهنده رفتار یک جامعه باشد که برای رفع مشکلات جامعه خود دچار سستی و بی ارادگی شده اند.

روایت داستان آبلوموف به این گونه است که شخصی به همین نام در دارایی ها و املاک خود در روستایی زندگی می کند که هیچ گونه فعالیتی نداشته و درآمد او از کرایه ملک و املاکش می باشد. در این حین دچار رخوت و خمودگی شده تا آنجا که فقط دوست دارد در خانه بماند و هیچ گونه ارتباط اجتماعی در او برقرار نمی شود. او دچار آبلوموف شده است.

 • غرور و تعصب کتابی نام آشنا

کتاب غرور و تعصب اثر نویسنده جوان و بااستعداد انگلسیی است که پس از ۲۱ سال از نگارش کتاب توانست از دیگر نویسندگان اجازه نشر را بگیرد. این نویسنده در سال ۱۷۵۵ تا ۱۸۱۷ زندگی می کرده است. او در سن ۲۱ سالگی و در سال ۱۷۹۶ این کتاب را نوشته است. او در کتاب خود به چالش های حاضر قرن ۱۹ پرداخته و زندگی انگلیسی ها را به نمایش گذاشته است.

روایت داستان به این شکل است که مادام کاملیا یا همان مارگاریت گوتیه یک زن عیّاش و ولخرج بوده که بسیار سبک سر و بی عقل است و هر کاری از او سر می زند. او در نگاه اول عاشق پسری به نام آرمان دووال است که در خانواده متمول و اشراف زاده فرانسه می باشد. مارگاریت وقتی با پسر مورد علاقه اش ازدواج می کند، انسانی خوبی می شود و به کارهای بد خویش پایان می دهد اما پدر آرمان این نظم را به هم می زند. کشمشی که در عقل و عمل کاملیا بین عشق و پول و حرص و طمع ایجاد می شود داستان را برایتان جذاب تر می سازد.

 • آشنایی با کتاب مرگ ایوان ایلیچ

مرگ ایوان ایلیچ یکی ار برترین رمان های قرن نوزدهم است و در دسته کتاب های پرفروش قرار گرفته است. لئو تلستوی  نویسنده اثر در سال های ۱۸۲۸ تا ۱۹۱۰ زندگی می کرده و این اثر را در سال ۱۸۸۶ به چاپ رسانده است. وجه تالیفی این نویسنده بسیار خوب بوده و آثار زیادی را نگارش کرده است .

اما داستان این رمان به این گونه است که فردی به نام ایوان ایلیچ در بستر بیماری افتاده و همان طور که از اسمش پیداست مرحله به مرحله از لحظات نزدیک شدن به مرگ ایوان را روایت می کند. ایوان ایلیچ فردی بسیار موفق در عرصه کار و فعالیت است و دوست دارد در خانواده و بعد درونی هم قوی باشد. اما او کاملا شکست خورده و موفق نمی شود. او که حالا در بستر بیماری است در مرحله روانی مرگ قرار می گیرد و تضادهایی در ذهنش ایجاد می شود که روایت داستان را فراهم می کند.

 • معرفی کتاب خوشه های خشم

کتابی از بهترین رمان نویس های جهان، جان اشتاین بک است. او در سن ۳۷ سالگی این کتاب را نوشته است. سال های زندگی او در سال ۱۹۰۲ تا ۱۹۶۸ است. نویسنده آمریکایی این کتاب سعی بر آن داشته که ناملایمتی های روزگار را در مهاجرت و ترک وطن روایت کند‌‌. او با این کتاب می خواهد جامعه را هشیار و آگاه نماید.

تام جود و خانواده اش زمین و ملک و آبادانی خود را به بهانه سرزمینی آبادتر رها کرده و کوچ می کنند و با در سختی های فراوانی روبرو می شود. تام از شرایط خود به ستوه آمده و بی عدالتی هایی را می بیند که روایتگر داستان است.

متن این کتاب به گونه ای است که در برخی موارد خواننده خشمگین و در مواردی احساس غرور می کند. کتاب خوشه های خشم جوایز بسیار زیادی را گرفته و در ابتدای سال های چاپ آن با مخالفت سرمایه داران همراه بود، به همین منظور افراد متمول این کتاب را ضد کلیسا و مذهب معرفی کردند و کشاورزان ناآگاه نیز خشمگین شده  برای از بین بردنش به کتابخانه ها حمله ور شدند.

 • معرفی کتاب هاکلبری فین

بدون شک می توان گفت یکی از زیباترین و خاطره انگیز ترین اثر مارک تواین است. کتاب روان و ساده او در ابتدای چاپش مورد انتقاد قرار گرفت. بعضی آن را  اثری بی ارزش تلقی کردند. حتی در برخی کتابخانه ها به دلیل لحن محاوره اش منع نیز شده بود. نویسنده کتاب در سال ۱۸۳۵ تا ۱۹۱۰ زندگی کرده و در سال ۱۸۸۴ این اثر را نوشته است.

داستان به این گونه است که هاکلبری فین پسری است که همدست تام سایر است و هردو آن ها  مواضع اخلاقی را رعایت نمی کنند. با این وجود خانم داگلاس او را به فرزند خواندگی قبول می نماید و روانه مدرسه می کند و در واقع آموزش اخلاقش می کند. این کتاب، ماجراهای هاکلبری فین در برابر اخلاق و مقبول بودن را حکایت می کند. همچنین پس از مدرسه رفتن و سر به راه شدن همیشه هاکلبری فین از سر رسیدن پدر شرور و بی اخلاقش ترس دارد که مبادا آرامش زندگی او را به هم بزند. این داستان زیبا بعدا به صورت انیمیشن نیز برای کودکان و نوجوانان تولید شد.

 • معرفی کتاب کنت مونت کریستو

کتاب کنت مونت کریستو اثر الکساندر دوما رمان نویس مشهور فرانسوی است. او که کتاب های ممتاز زیادی دارد در سال ۱۸۴۵ این اثر را خلق کرده است. کتاب جذابی که هر کس بتواند نام پشت سرهم آن را به زبان آورد حس خوبی برایش تداعی می شود. الکساندر دوما که استاد بیان جنبه های روانی شخصیت های داستان هایش است شخصیت ها را به بهترین وجه خلق کرده است.

حکایت این گونه است که ادموند دانتیس را در روز عروسی اش به جرم آنکه خیانتی را مرتکب شده و جاسوسی کرده دستگیر می نمایند. او با هم دستی قاضی و دو نفر از همکاران تجاری و رقیب عشقیش مورد اتهام واهی قرار می گیرد. او را به ۱۴ سال زندان محکوم می نمایند. در زندان متوجه فرار یکی از هم بندی ها می شود و با او هم پیمان می شود که با حفر از زندان خارج شده و تا یافتن جزیره گنج مونت کریستو در کنار هم باقی بمانند.

ماجرای کتاب حالت و داستان فرار از زندان را روایت می کند که جذاب و شنیدنی می باشد. شما می توانید برای خواندن ادامه داستان از سایت اینترنتی ایکات کتاب محبوب خود را تهیه نمایید و به مطالعه ادامه داستان بپردازید.

 • آشنایی با کتاب زنان کوچک

کتاب دو جلدی زنان کوچک اثر لوئیزا می آلکوت است که از برترین رمان های قرن ۱۹ به شمار می آید. لوئیزا در سال های ۱۸۳۲ تا ۱۸۸۸ زندگی می کرده و در سال های ۱۸۶۸ و ۱۸۶۹ این کتاب ها را نگاشته است. این کتاب گوشه و بخشی از زندگی خود نویسنده را نمایان می سازد. تلاش های دختران جوان به همراه مادر در زمان جنگ های داخلی آمریکا بسیار ستودنی و تحسین برانگیز است .

ماجرای زنان کوچک در شهر بوستون آمریکا رقم می خورد. چهار خواهر خانواده مارچ به نام های ایمی، مگ، جو و بت است. این کتاب از کودکی تا بزرگسالی و وقایع و ماجراهای این ۴ خواهر را بیان می کند. همچنین عشق و دلداگی و کار و خانواده هم در این کتاب عنوان می شوند. خانواده مارچ در شرایطی هستند که آمریکا گرفتار جنگ داخلی شده است. درصورتی که پدر خانواده در کنار آن ها نیست و در بطن جنگ می باشد. ناگفته نماند که انمیشن این کتاب بی نظیر تهیه و تولید شده است.

کتاب آنا کارنینا
 • آشنایی با کتاب آنا کارنینا

اگر بخواهیم یکی از ده رمان برتر دنیا را معرفی کنیم، بدون شک کتاب آنا کارنینا نوشته لئو تولستوی در آن قرار دارد. این نویسنده قهار به مراتب بالای نویسندگی دست پیدا کرد و در اوج کتاب رمان نویسی را به اتمام رساند و به داستان های کوتاه با معنا و مفاهیم عمیق پرداخت.

در این داستان به عشق و ایمان و مذهب و هویت و دین می پردازد. رمان فاخر آنا کارنینا دارای سه قالب شخصیت است. نویسنده جوایز زیادی را برای تالیف این کتاب به دست آورده است که از جمله آن می توان به انتخاب این رمان به عنوان بهترین رمان های دنیا توسط انجمن کتاب نروژ اشاره کرد.

 • معرفی کتاب صد سال تنهایی

کتاب صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز، از برترین و زبده ترین های کتاب های قرن نوزدهم می باشد. با آنکه مارکز توانسته جوایز ادبی زیادی را دریافت کند، اما شاخص ترین جایزه آن همان جایزه نوبل است که برای کتاب صد سال تنهایی در سال ۱۹۸۲ به او اهدا شده است. داستان کتاب از زبان سوم شخص بیان می شود و هفت نسل از یک خانواده را مورد بررسی قرار می دهد.داین کتاب به بیان حقایق و حتی جادوگری ها و افسانه ها نیز پرداخته است.

 • معرفی کتاب گتسبی بزرگ

رمان ارزشمند گتسبی بزرگ یک اثر بی نظیر از ادبیات کلاسیک جهان است. نویسنده کتاب اسکات فیتز است که پس از مرگ آن مورد توجه قرار گرفته است. در این کتاب به صلح و اختلاف طبقاتی جامعه پرداخته می شود و عشق های آمریکایی در آن جریان دارد. این کتاب یکی از شاخص ترین کتاب های قرن بیستم بوده و رتبه بالایی را دریافت کرده است.

این کتاب در ترجمه های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارد. اگر به خواندن این کتاب علاقه دارید می توانید از سایت اینترنتی ایکات آن را خیلی آسان تهیه نمایید.

 • معرفی کتاب دون کیشوت

دون کیشوت نامی آشنا برای همه زبان ها می باشد. دون کیشوت از تاثیرگذارترین کتاب های قرن هجدهم بوده و توسط میگل د سروانتی نگاشته شده است. این کتاب در سال ۱۶۱۵ منتشر شده و اعجاب خوانندگان را به دنبال داشته است. او در سال ۱۵۴۷ متولد و در سال ۱۶۰۷ از دنیا رفته است.

دون کیشوت داستان های عاشقانه ای است که در آن جوانمردی ها به نمایش گذاشته شده است. این رمان تاثیرگذار یک الگو و نماد برای همه آثار هنری تبدیل شده و در سال ها و قرن های بعد از آن همه نویسندگان تحت تاثیر او آثار خود را نوشته اند.

 • معرفی کتاب کشتن مرغ مینا

کتاب ماندگار و تاثیرگذار نل هاپرلی است. در سال ۱۹۶۴ چاپ شده این کتاب در ۴۰ کشور و ۴۰ زبان دنیا ترجمه شده است. قهرمان این حکایت یک دختر وکیل است که  با رفتارهای درست خود قهرمان این حکایت می شود. همه مخاطبان با زبان طنز و گرم این نویسنده آشنا هستند.

سخن پایانی

با مطالعه و بررسی کتاب های ادبیات جهان به رمان هایی که قرن ها ماندگار است علاقمند می شویم. گویی که در جهان قصه ها زندگی می کنیم و با غم ها و شادی آن ها بزرگ می شویم. گاهی می توان این کتاب ها را از کتابخانه به امانت گرفت. اما در بسیاری از اوقات تمایل داریم آن ها را در کتابخانه خود داشته باشیم و به دوستی هدیه دهیم. در این زمان است که می توانیم در فروشگاه بزرگ اینترنتی ایکات کتاب مورد نظر خود را جستجو کنیم و بهترین کتاب های ایران و جهان را حتی با زبان های عربی و انگلیسی و دیگر زبان ها نیز تهیه کنیم .

البته ناگفته نماند که در این اوضاع اقتصادی که همه اقشار جامعه را در برگرفته در این مجموعه خرید کتاب های دست دوم نیز برای علاقمندان قرار گرفته و می توان از این امکان ویژه که در هر فروشگاهی میسر نیست، استفاده کرد. این امکان برای دانشجویان که تنها در هر ترم دانشگاه نیاز به چندین کتاب دارند بسیار حائز اهمیت بوده و مورد استقبال دانشجویان می باشد.

این فروشگاه شامل کتاب های آموزشی ویژه بانوان، کتاب های کمک درسی ویژه دانش آموزان و کتاب های دانشگاهی برای دانشجویان است. ایکات برای همه افراد جامعه امکانات خاصی در نظر گرفته و مطمئنا ازخرید خود رضایت کامل را خواهید داشت. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *