معرفی کتاب, نقد و بررسی کتاب

معرفی پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در ایران که حتما باید بخوانید  

اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که دوست دارید در رابطه با علم روانشناسی بیشتر بدانید کتاب های زیادی در این رابطه وجود دارد که می تواند به شما در فراگیری این علم کمک نماید. چرا که هرچه در این زمینه اطلاعات و دانش بیشتری داشته باشید می توانید راحت تر مسائل را حلاجی کنید یا به عبارتی می توان گفت که کتاب های روانشناسی سبب می شود که شما بتوانید ذهن را رمزگشایی کنید. در این مقاله سعی شده است تا پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در ایران که حتماً باید بخوانید معرفی شود.

چطور بهترین کتاب های روانشناسی آکادمیک را انتخاب کنیم؟

با توجه به اینکه مطالعه  پرفروش ترین کتاب های روانشناسی می تواند بسیار کمک کننده باشد طبیعتاً همواره افراد به دنبال انتخاب بهترین کتاب ها در این زمینه هستند. به طور کلی باید بدانید کتاب های روانشناسی موضوعات مختلفی چون روانشناسی رشد فردی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی رفتاری، روانشناسی تحلیلی و روانشناسی شناختی دارد.

به طور کلی افرادی که به دنبال خواندن این کتاب‌ها هستند علاقه زیادی به شناخت بهتر خود دارند؛ تا بتوانند رفتارهایشان را هدایت کند در این بین پیشنهاد می شود در بین کتاب های روانشناسی آکادمیک مواردی را انتخاب کنید که نیاز به اطلاعات قبلی از تئوری روانشناختی ندارد و دسترسی به آنها راحت تر می باشد در این بین اگر نمی ‌خواهید موتور پیچیده و غیر ضروری روانشناسی آکادمیک را بخوانید بهتر است در انتخاب این کتابها دقت زیادی داشته باشید.

از بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت می توان به اصول و فلسفه شریع تمداری اشاره نمود این کتاب ۱۳فصل مختلف دارد که در ۲۷۱ صفحه گنجانده شده است. موضوعات اشاره شده در این کتاب در خصوص علوم تربیتی ،۱ علوم تربیتی دو، روانشناسی ۲ و دانشگاهی می باشد و مناسب برای بزرگسالان است.

کتاب های دانشگاهی

دلایلی که باید درباره روانشناسی آکادمیک بدانید چیست؟

از گذشته تاکنون خواندن پرفروش ترین کتاب های روانشناسی مورد توجه افراد قرار می گرفته به طوری که این کتاب ها در دسته کتاب های قرار می گیرند که همیشه و همیشه مشتریان خود را داشته‌اند. مهمترین دلیلی که لازم است درباره روانشناسی آکادمیک و کتابهای چاپ شده در این زمینه اطلاعاتی داشته باشیم این است که افراد برای دستیابی به نیروی درونی و داشتن زندگی بهتر همواره در پی خواندن این کتاب‌ها هستند البته خواندن کتاب های روانشناسی کافی نخواهد بود و لازم است که علاوه بر یادگیری آن ها را در زندگی روزمره به کار ببرید. همچنین از دیگر دلایلی که لازم است روانشناسی را یاد بگیریم موارد زیر می باشد:

شناختن خود و اهدافی که به ما انگیزه می دهد
• شناخت بهتر افراد
• تغییر رفتار و احساسات درونی

کتاب نظریه های مشاوره و روان درمانی از بهترین کتاب های روانشناسی در ایران است.

 

با توجه به آنچه گفته شد می توان کتاب نظریه های مشاوره و روان درمانی اثر عبدالله شفیع آبادی را یکی از پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در ایران که حتما باید بخوانید دانست به طوری که در معرفی این کتاب بیان می شود که کتاب حاضر سعی دارد در حیطه عاطفی به مراجعان کمک کند تا بتوانند زندگی پربار تر داشته باشد و همچنین بتوانند با افراد پیرامون شان بسازند و با تمام ظرفیت خود با محیط تعامل برقرار کند همچنین در این کتاب به افراد کمک می شود تا استعدادهای بالقوه را شناخته و در نهایت با هدف های بالا زندگی کند.

 

 

 

از جمله کتاب هایی که می توانند سبب رشد افراد از جنبه های مختلف شود کتاب روان شناسی رشد لورا برک می باشد.

کتاب روان شناسی رشد

 

در معرفی  این کتاب که توسط یحیی سید محمدی ترجمه شده میتوان گفت ۱۹ فصل دارد که در ده بخش دسته بندی شده است.

بخش اول این کتاب در خصوص نظریه ها و پژوهش ها در زمینه رشد انسان می باشد بخش دوم آن در مورد مبانی رشد بخش سوم در خصوص نوباوگیو نوپایی دو سال اول زندگی بخش چهارم اوایل کودکی ۲ تا ۶ سالگی بخش پنجم است کودکی ۶ تا ۱۱ سالگی بخش ششم نوجوانی انتقال به بزرگسالی بخش هفتم اوایل بزرگسالی بخش هشتم میانسالی بخش نهم اواخر بزرگسالی و بخش دهم پایان عمر می باشد در این کتاب موارد زیادی بیان شده به طوری که نام این کتاب را از لقاح تا کودکی گذاشته اند.

 

دیگر کتب برتر روانشناسی

در بررسی بهترین کتاب های روانشناسی همچنین می ‌توان به کتاب مهارت های آموزش و پرورش جلد اول نشر سازمان اشاره نمود. این کتاب در واقع در خصوص اثربخشی و نقش بسیار مهم معلمان و مدیران مدارس در تحول نیروی انسانی صحبت می کند به طوری که گفته شده است.

از آنجایی که معلمان و مدیران مناست مدارس جزو عناصر اصلی برای رشد و تربیت انسانها هستند طبیعتاً باید مدیریت درستی بر این معلمان شود در فهرست این کتاب ۱۱ فرض وجود دارد که تمامی آنها در خصوص مبانی یادگیری مدیریت فعالیت های آموزشی و کلاس درس و روش تنظیم برنامه های درسی و روش های تدریس نکات مهمی بیان نموده است.

یکی دیگر از کتاب های برتر روانشناسی آکادمیک کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی دکتر سیف میباشد که این کتاب در دسته کتاب های آموزشی و درسی دانشگاهی قرار گرفته است.

کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی دکتر سیف

کتاب ذکر شده قابل استفاده برای ترم دانشگاهی کنکور ارشد و کنکور دکترا می باشد این کتاب همچنین ۲۲ فصل دارد که در خصوص روانشناسی آکادمیک توضیحاتی در آن بیان شده است. کتاب روانشناسی پرورشی نوین اثر علی اکبر سیف از دیگر کتاب های برتر در این زمینه است که در خصوص روانشناسی یادگیری و آموزشی در آن صحبت شده است؛

در این کتاب نویسنده سعی کرده مخاطب آن را با نظریه ها قوانین و اصول روانشناسی یادگیری و انگیزشی و همچنین کسب کردن دانش و مهارت های لازم در خصوص اصول و مبانی روانشناسی پرورشی آشنا کند همچنین به نحوه کسب توانایی برای استفاده از نظریه ها و قوانین یادگیری و انگیزشی صحبت شده است.

 

کتاب دیگر در این زمینه کتاب مقدمه ای بر نظریه های یادگیری ترجمه علی اکبر سیف است که شامل شش بخش می شود؛ که از جمله بخش‌های این کتاب می‌توان به معرفی یادگیری نظریه های کارکردگرایی، نظریه های تداعی گرایی، نظریه های شناختی، نظریه نوروفیزیولوژیک و نظریه تکاملی اشاره کرد.

کتاب روانشناسی مقدمه ای بر نظریه های یادگیری ترجمه علی اکبر سیف

3 دیدگاه در “معرفی پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در ایران که حتما باید بخوانید  

  1. حمیده گفت:

    من کتاب مقدمه ای بر نظریه های یادگیری ترجمه علی اکبر سیف رو خوندم خیلی کتاب جالب و کاملی بود

  2. احمد گفت:

    پرفروش ترین کتاب های روانشناسی جهان چی میتونه باشه؟

  3. فرشید گفت:

    بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت چه کتابیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *