متفرقه

بررسی راه های تشخیص کتاب آفست از اصل

تشخیص کتاب افست

همانطور که می دانید خرید کتاب دست دوم کاملا اقتصادی و هوشمندانه می باشد. اما باید در هنگام خرید کتاب دست دوم به چند نکته توجه کنید. به این ترتیب می توانید با پرداخت کم ترین هزینه، کتاب مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت تهیه نمایید. یکی از مواردی که در هنگام خرید کتاب دست دوم باید در نظر داشته باشید، تشخیص کتاب افست و اصل می باشد. بنابراین باید با راه های تشخیص کتاب افست از اصل آشنا شوید.به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

راه‌ های تشخیص کتاب افست از اصل

خرید کتاب دست دوم اصل بهتر است یا افست؟

امروزه بیش تر کتاب های کمیاب و کتاب هایی که تجدید چاپ نمی شوند، به وسیله افراد سودجو افست یا همان کپی می شوند و سپس وارد بازار خواهند شد. این نوع نسخه های کپی شده علاوه بر این که کیفیت پایینی دارند، از نظر اخلاقی خریدن آن ها نیز کار درستی نمی باشد. این نوع کتاب ها به وسیله انتشاراتی ها چاپ نمی شوند و افراد به صورت غیر قانونی آن ها را چاپ می کنند و به فروش می رسانند. به همین دلیل این نسخه های دیجیتالی کیفیت پایینی نیز دارند. این افراد طبیعتا حق الزحمه ای بابت ترجمه و همچنین حروف چینی پرداخت نمی کنند. به این ترتیب کتاب ها را با قیمت هایی بسیار پایین تر از نسخه های اصلی به فروش می رسانند. بنابراین افراد زیادی به دلیل ارزان بودن کتاب آن ها را خریداری می کنند.

راه های تشخیص اصل بودن کتاب در زمان خرید کتاب دست دوم

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که افراد در هنگام خرید کتاب دست دوم دارند، تشخیص کتاب اصل از افست می باشد. به همین دلیل افراد تمایل دارند که راه های تشخیص کتاب افست از اصل را بدانند. قبل از هر توضیحی باید بدانید که تشخیص اصل بودن کتاب کار ساده ای نیست و مهارت خاص خود را لازم دارد. اما باید بدانید که معمولا کتاب های افست چاپ دیجیتال صحافی شده نیستند و شیرازه ندارند. یعنی در اصل صفحات کپی شده ای هستند که به هم وصل شده اند. علاوه بر این رنگ کلمات این نوع کتاب ها مانند نسخه های اصلی پررنگ نیستند و گیرایی آن ها را ندارند. همچنین شماره صفحه های کتاب افست متقارن و منطبق نیستند. یکی دیگر از راه های تشخیص کتاب افست از اصل کیفیت جلد کتاب می باشد. مثلا ممکن است جلد کتاب مرتب نباشد و در اطراف آن زائده هایی وجود داشته باشد.

افست یا اصل بودن کتاب

البته باید بدانید که راه های تشخیص کتاب افست از اصل ساده نیستند. به همین دلیل برای افراد غیر متخصص شناسایی کتاب ها ممکن است دشوار باشد و حتی با دقت و توجه زیاد هم قابل شناسایی نباشند. اما معمولا همه کتابفروش ها و کسانی که در کار خرید و فروش کتاب هستند، به راحتی می توانند کتاب افست از اصل را تشخیص دهند. به این ترتیب فروشنده های کتاب باید به مشتری ها کمک کنند تا آن ها بتوانند با خیال راحت کتاب مورد نظر خود را خریداری نمایند.

بنابراین برای خرید کتاب دست دوم باید به کتابفروشی های مطمئن و قابل اعتماد مراجعه کنید.  زیرا فروشنده ها را ه های تشخیص کتاب افست از اصل را بهتر می شناسند. باید بدانید که بیش تر کتاب های دست دومی که توسط دستفروش ها به فروش می رسند، افست هستند. به همین دلیل اگر به حقوق ناشر و نویسنده احترام می گذارید و قصد دارید که کتاب های اصل را تهیه کنید، باید در خرید خود دقت کنید و کتاب مورد نظر خود را از کتابفروشی های شناخته شده تهیه نمایید.

راه های تشخیص کتاب دست دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *